AKADEMİK KADRO

Havva Kuru

Savaştepe Anadolu Öğretmen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi  Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Bölümü’nden mezun oldu.  Öğrenimi sırasında yaptığı staj ve öğretmenliklerin yanı sıra Filli Boya Fen Kampında öğretmen ve Kaleidoscope Sosyal Okul Projesi'nde Koordinatör olarak çalıştı.

Tuğba Fidan

Osmangazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Bölümü'nden mezun oldu. Farklı anaokullarında stajyer ve öğretmen olarak çalıştı. Resimle ilgilenmektedir. Çocuklar ve sanat konusunda uzmanlaşmayı hedeflemektedir.

Meltem Aralıoğlu

Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nden ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Bölümü’nden onur derecesi ile mezun oldu. İlgi alanları arasında özel eğitim, felsefe eğitimi ve alternatif öğretim teknikleri yer almaktadır. Mezun olduktan sonra özel ihtiyacı olan çocuklarla ve üstün zekalı çocuklarla gönüllü çalışmalarda bulundu. Farklı kurumlarda okul öncesi öğretmeni olarak görev yaptı.

Feyzanur Kara

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Bölümü’nden onur derecesi ile mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesinde eğitimini sürdürürken bir dönem Amerika’da öğrenci değişim programına katılma fırsatı buldu. Farklı anaokullarında öğretmen olarak görev yaptı.

Betül Toktar Lewis

İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra önce Londra’ya daha sonra da Amerika’ya giderek farklı sektörlerde çalıştı. İkizleri olduktan sonra eğitim sektöründe çalışmaya başladı. TEFL ve TESOL sertifikasını Londra’da aldı. Daha önce farklı okullarda Okul Öncesi İngilizce Öğretmeni olarak görev yaptı.

Carina Middlebrooks

Swindon College’dan mezun oldu.  ITI İstanbul’dan CELTA sertifikasını aldı. İstanbul’da farklı kurumlarda okul öncesi İngilizce Öğretmeni olarak görev yaptı.

Iris Beckers

Mesleki diplomasını Sosyal Bakım ve Pedagojik Denetim alanında Hollanda Arcus Enstitüsü’nden aldı. Daha sonra Zuyd Üniversitesi Uygulamalı Sosyal Bilimler Bölümünden mezun oldu. ITI İstanbul’dan CELTA sertifikasını aldı. Eğitim alanında farklı ülkelerde eğitmen, danışman ve gönüllü olarak çalışmalar yaptı.

Rocio Sedeňo Juarros

Granada Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi İlkokul Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede iki yıllık Özel Eğitim programını tamamladı. İspanya, Almanya ve İstanbul’da eğitim kurumlarında ve rehabilitasyon merkezlerinde görev yaptı. Cervantes Enstitusü tarafından verilen İspanyolca Öğretmenliği Sertifikası bulunmaktadır. 

Hakan Türkkuşu / Ekoloji Eğitimi

Türkiye Çevre Sorunları Vakfı tarafından 1987 yılında düzenlenen “2000’lere doğru Türkiye” temalı araştırma yarışmasında üçüncülük ödülü kazanan Türkkuşu, iş yaşamındaki faaliyetlerin yanı sıra kurucusu ve yöneticisi olduğu APV - Agriculture | Permaculture | Vermiculture şirketinde iyi tarım kapsamında meyvecilik, hayvancılık ve özel olarak da solucan besiciliği ve solucan gübresi üretimi konularında çalışıyor. APV Academy ile yetişkinlere girişimci ve yatırımcı seviyelerinde vermikültür, APV Kidz Academy projesi ile de küçüklere eğlenceli ve interaktif ekoloji, permakültür ve vermikültür eğitimleri sunuyor. Doğa sporları ile uğraşıyor, bu konuda konferanslar veriyor ve etkinlikler düzenliyor.

Serkan Özgen / Müzik ve Ritim

1972 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul yıllarında almaya başladığı klasik gitar eğitimiyle birlikte müziğe ilk adımını attı. Pek çok müzik grubunun gitaristliğini yaptı. 2004 senesinde Yüksek Sadakat grubuna katıldı ve 2011 Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil etti. 2004 yılında Kindermusik okul öncesi eğitim sertifikası aldı. San Remo (GEF) Uluslararası Müzik Yarışması, KASDAV gibi etkinliklerde birincilik ödülüne layık görüldü.

Derya Özpolat / Yardımcı Öğretmen

Rüştü Akın Anadolu ve Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun oldu. 15 yıldır farklı uluslararası anaokullarında Grup Sorumlusu ve Sınıf Öğretmeni olarak çalışmaktadır.

TOP