Sena Kömürcü

Beslenme Uzmanı

Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü, fakülte ve bölüm 3.sü olarak yüksek onur derecesi ile bitirdi. Halen Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, Diyetkolik.com, Özel Kartal Vera Hastanesi, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi, İstanbul Bariatrics, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstinye Devlet Hastanesi, Özel Diettime Polikliniği, Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde klinik diyetisyenliği (enteral-parenteral beslenme), çocuk beslenmesi, metabolizma hastalıklarına sahip çocukların beslenmesi, sporcu beslenmesi, gebe beslenmesi, hastalıklara özgü beslenme (diyabet, hipertansiyon, pankreatit, kolestiti, kalp hastalıkları, nörolojik hastalıklar, gut …), zayıflama-kilo yönetimi, bariyatrik cerrahi diyetisyenliği, mutfak diyetisyenliği gibi pek çok alanda kendini geliştirme fırsatı buldu.

Yurt içi ve yurt dışı kongrelerde yer aldı. Berlin ve Roma’da beslenme ve sağlık konulu kongrelere, Türkiye’de obezite, gebe ve çocuk beslenmesi, enteral-parenteral nütrisyon konulu kongrelere katıldı. Bariyatrik cerrahi diyetisyenliği, karbonhidrat sayımı, multidisipliner tedavi olmak üzere pek çok kursa katılma imkanı buldu.

Üniversite döneminde yer aldığı kulüp çalışmaları ile pek çok okulda çocuk beslenmesi üzerine eğitim verdi.

1 Eylül 2017’de tam zamanlı Beslenme Uzmanı olarak Merhaba Dünya kadrosuna katıldı. Merhaba Dünya Anaokulu’ndaki öğrencilerin gelişimlerinin izlenmesi, çocuğa özel beslenme programlarının takip edilmesi, okul menülerinin hazırlanması ve beslenme eğitimlerinin verilmesi konularında görev yapmaktadır.
TOP