GÜVENLİK

Merhaba Dünya’da güvenliğe en üst seviyede önem verilir ve tüm süreçler yazılı prosedürlerle kayıt altında tutulur. Çocuklarımızın güvenliğini sağlamak için tüm veli, aile bireyleri ve ziyaretçilerden prosedürlere uygun davranmalarını önemle rica ederiz.

Kapı Güvenliği

Okulumuz ISS Güvenlik firması ile çalışmaktadır. Güvenlik görevlisi gelen ziyaretçileri kapıda karşılar ve kimlik bilgilerini not eder. Randevusuz gelen ziyaretçiler Okul Müdürü onayı olmadan binaya alınmaz.

Güvenliğimiz okul sekreteri ile koordineli olarak çalışır ve öğrencilerimiz teslim edilirken Okul Müdürü onayı alınır. Giriş-çıkış saatleri dışında okulumuzun kapıları her zaman kapalıdır. Okul girişinde, koridorlarda ve bahçemizde bir yıl süresince görüntü arşivi depolayan güvenlik kameraları bulunmaktadır.

Bina İçi ve Materyal Güvenliği

Okul ve bahçeler çocuklarımız için özel olarak tasarlanmıştır. Güvenlik incelemesi ve sertifikasyon işlemi Park Zone tarafından yapılmıştır.

Okulumuzda kullanılan mobilya ve materyaller; yüksek kalite ahşap, toksik olmayan boya ve malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Okul içinde malzeme, materyal ve oyuncak güvenlik kontrolleri rutin olarak yapılır, uygun olmayan materyaller onarılır, gerektiğinde değiştirilir.

Bahçe zamanlarında ve sınıflarda olası kazaları önlemek için öğrencilerimize yakın süpervizyon verilir.

Okul sınırları içinde ve okulun yakın çevresinde sigara içmek kesinlikle yasaktır.

TOP