32 yıl MEF Eğitim Kurumları’nda (MEF Dershaneleri, MEF Okulları, MEF Üniversitesi) yöneticilik yaptı.
Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık Bölümünde okurken öğrenme güçlüğü çeken çocuklara özel dersler vererek başladığı eğitim hayatına, reklamcı olma hayalinin peşinden gidip ara verdi.

NEVHİZ SÜER

32 yıl  MEF Eğitim Kurumları’nda (MEF Dershaneleri, MEF Okulları, MEF Üniversitesi) yöneticilik yaptı.

2016 yılında uzun yıllar eğitim alanında birlikte çalıştığı dostlarını bir araya topladı ve ‘bu ülkeye yeni kuşağın ihtiyaçlarına uygun, gelecek vizyonu taşıyan eğitim kurumları kazandırmak bizim borcumuz. İşe en başından; sanki bugüne kadar hiçbir şey yapmamışız gibi, hatta en önemlisinden başlamak gerek. Okul öncesi eğitimi, üniversite eğitiminden çok daha önemli. Pek çok aile henüz bunun farkında değil. Onun için benzersiz bir Anaokulu kurmak istiyorum’ dedi.

Danışma Kurulu Üyeleri’nin desteği ile uzun çalışmalar sonucunda Merhaba Dünya Eğitim Kurumları’nın kurucuları arasında yerini aldı.

GÜNİZ UYSAL KÖNÜMAN

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık Bölümünde okurken öğrenme güçlüğü çeken çocuklara özel dersler vererek başladığı eğitim hayatına, reklamcı olma hayalinin peşinden gidip ara verdi. Uzun yıllar küresel reklam ajansları ve film prodüksiyon şirketlerinde yapımcı olarak çalıştıktan sonra Kanal D bünyesine D Productions Reklam Müdürü olarak katıldı. 2006 yılında kendi reklam yapım şirketini kurdu. Yerli ve yabancı birçok markanın reklam filmlerinin ve kampanyalarının yapımcılığını üstlendi.

Oğlu Selim’in doğumuyla tekrar eğitim dünyasına dönmenin yollarını aramaya başladı. 2016 yılında radikal bir kararla şirketini devredip markalara film yapım danışmanlığı yapmaya ve Merhaba Dünya ile yepyeni, canlı ve heyecanlı bir dünyaya geri dönerek 'tekrar nefes almaya' başladı.

TOP