MERHABA CİMNASTİK

Eğitmen: Nur Banu SANBAY

Spora önce hobi olarak ‘Artistik Cimnastik’le başlamış; Ritmik Cimnastiğe olan yeteneği fark edildikten sonra 12 yıl profesyonel olarak ‘Ritmik Cimnastik’ yapmıştır. Bu süre boyunca, yurtiçi ve yurtdışı yarışmalarda dereceler elde etmiştir.
2009 yılında Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Yüksekokulu ‘Spor Yöneticiliği Bölümü’ne başlamış; okul yaşamı boyunca devlet ve özel okullarda cimnastik antrenörlüğü yapmıştır. Bu süreçte; Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun düzenlediği eğitimlere katılarak ‘Cimnastik Antrenörlüğü’ ve ‘Cimnastik Hakemliği’ belgelerini almıştır.
Sporculukla başlayan cimnastik hayatı uzun yıllardır antrenör olarak sürmektedir.
Teknik donanımının yanında, bu meslekte çocukları çok sevmenin, çocuklarla zaman geçirmekten keyif almanın çok önemli olduğunu her zaman vurgulayan bir eğitimcidir.

Program Açıklamaları

Temel Cimnastik

Cimnastik hem kız hem erkek çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini sağlayan özellikle başlama yaşı 3 olduğu için tüm sporların öncesinde yer alabilen ve alt temelin sağlam oluşmasını sağlayan olimpik bir branştır. 

Temel cimnastik dersleri çocuklarımıza  öncelikle spor yapma kültünü aşılamak ,devamında doğru aktivitelere yönelmek için iyi bir başlangıçtır. 

Cimnastik sporunun yararları

  • Daha sosyal ve dışa dönük bireyler olmasını sağlar
  • Denge sorunu yaşayan çocuklarımızı olumlu yönde etkiler.
  • Çocuklarımızın yaşıtları arasında daha aktif ve girişken olmasını sağlar.
  • Konsantrasyonlarını artırır.
  • Kuvvet sürat ve esnekliği artırır, koordinasyon becerisi kazandırır.
  • Denge kuvvet çabukluk esneklik el-göz koordinasyonun hızlı gelişimi cimnastik yapan çocuklarda gözlemlenmektedir.

Cumartesi

 

TOP