OKUL ÖNCESİ PROGRAMI

Merhaba Dünya Anaokulu’nda MEB programı ile birlikte British Curriculum EYFS -Early Years Foundation Stage Curriculum uygulanmaktadır. Öğrencilerimiz için alanında deneyimli, uzman öğretmenler ile birlikte güvenli, doğal ve merak uyandıran bir öğrenme ortamı tasarlanmıştır. Her sınıfta ana dili İngilizce olan (native) bir İngilizce Öğretmeni, bir de Okul Öncesi Öğretmeni birlikte görev alır.

Okulumuzda çocukların yaratıcılıklarını geliştiren açık uçlu, sade, doğal, el yapımı oyuncaklar ve eğitim materyalleri tercih edilmiştir.

Okul Öncesi Programımız aşağıdaki gelişim alanlarını destekler ve geliştirmeyi hedefler.

  • Sosyal ve Duygusal Gelişim
  • Dil Gelişimi (Türkçe, İngilizce ve İspanyolca'yı fonksiyonel bir şekilde kullanabilme)
  • Problem Çözme, Düşünme ve Matematiksel Gelişim
  • Dünyayı ve Çevreyi Algılama
  • Fiziksel Gelişim
  • Yaratıcılık
  • Fen ve Doğa Eğitimi
  • Değerler Eğitimi

Tematik – Proje Bazlı Eğitim

Öğretmenlerimiz, gelişim hedeflerimiz doğrultusunda öğrencilerimizin aktif katılımıyla belirledikleri haftalık temaları ve projeleri büyük grup zamanında (Circle Time) drama, kukla, şarkı, oyun ve deney gibi farklı öğretim teknikleri ile uygular. Aktivite zamanında (Activity Time) her çocuk o tema ile ilgili öğrendiklerini konsantre olarak, küçük kas becerilerini kullanarak yaratıcı bir ürün haline dönüştürür. Bu tema ve projelerde öğretmenlerimiz sıklıkla bahçeyi kullanıp doğada öğrenme ortamı oluştururlar.

Kendim Öğreniyorum

Anaokulu programımızda, öğrencilerimizin Circle Time ve Activity Time gibi proje bazlı öğretim zamanları dışında karar verme, inisiyatif alma, merak etme, kendi kendine öğrenme ve sosyal öğrenmelerine yönelik; ‘Kendim Öğreniyorum’ atölyelerine yer verilmektedir. Öğretmenlerimiz her hafta yenilenen bu atölyelerde çocuklar için doğal, açık uçlu, yaratıcı malzemelerden oluşan köşeler hazırlar. Serbest oyun ve bahçe zamanlarında bu köşelere ilgi duyan çocuklar malzemeleri kullanarak istedikleri bir şeyi yaratırlar. Öğretmen bu zamanlarda sadece mentörlük yapar, çocuklara yol gösterir. Çocuklar özgür bir şekilde oynar, deneyimler ve yaratır.

Etkinlikler

Merhaba Dünya’da öğrencilerimiz; Anaokulu Programına ek olarak; alanlarında deneyimli etkinlik öğretmenleri eşliğinde, hafta içi her gün 14.45-16.00 saatleri arası: Müzik, Solfej, Yaratıcı Drama, İspanyolca alanlarında çalışırlar.

TOP