OKUL SONRASI PROGRAMI

Merhaba Dünya Okul Sonrası Programı; okul saatlerinin sona erip öğrencilerin evlerine döndükleri, çalışan anne - babaların mesailerinin ise bir türlü sona ermediği akşam üzeri saatlerinde, güvenli bir ortamda en yetkin eğitimcilerle çocuklara  yeteneklerini keşfetme ve geliştirme olanağı sağlama fikriyle ortaya çıktı.

3-9 yaş arası çocukların, ilgi alanlarını genişletmek, özgüvenlerini artırıp hayal güçlerini zenginleştirmek ve okulda öğrendiklerini pekiştirmek amacıyla çok geniş bir etkinlik yelpazesi tasarlandı.

Merhaba Dünya Okul Sonrası Programı’nın en önemli özelliği; sunulan etkinliklerin Türkçe, İngilizce ve İspanyolca dillerinde yaş gruplarına özel müfredatlarla hazırlanmasıdır. Öğrenciler; Merhaba Dünya için alanında uzman eğitimciler tarafından hazırlanan: İngilizce, İspanyolca, İngilizce Yaratıcı Drama, Maker, Minik Marangoz, Çocuklar için Felsefe, Satranç, Go, Piyano, Müzik, Solfej, Ritim ve Melodi, Ukulele, Klasik Bale, Modern Bale, İspanyolca Perküsyon, İspanyolca Latin Dansları, Aikido, Sanat Atölyesi etkinliklerinden dilediklerini seçebilirler.

Okul Sonrası Programımıza, Merhaba Dünya Anaokulu öğrencilerinin yanı sıra 9 yaşına kadar diğer okulların öğrencileri de katılabilirler. 

Günlük Akış

Okul Sonrası’nda yaşam; hafta içi Saat: 16.00’da başlar, 21.00’e kadar devam eder.

16.00-17.00

Okula Geliş, Hazırlık, İkindi Ara Öğünü

17.00-18.00

1. Etkinlik Saati

18.15-19.15

2. Etkinlik Saati

19.15-20.00

Akşam Yemeği

20.00-21.00

Sessiz Zaman, Kitap Okuma, Dinlenme

Velilerimiz yukarıdaki akıştan diledikleri etkinlik saatlerini seçebilir, seçtikleri etkinlik saatlerinin bitiminde öğrencilerini Merhaba Dünya’dan alabilirler.

Etkinlikler, akademik açıklamalar ve eğitimciler ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Okul Sonrası Etkinlikleri sayfasını ziyaret ediniz.

Haftalık ders saatleri ve takvim için lütfen Okul Sonrası Takvimi sayfasını ziyaret ediniz.

TOP