SAĞLIK

Hastalık Prosedürleri

Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için okulumuzdaki tüm alanlar profesyonel ekipler tarafından dikkatli bir şekilde temizlenir. Tüm öğretmenlerimiz ve tam zamanlı görev yapan okul hemşiremiz öğrencilerimize doğru temizlik alışkanlıkları kazandırmayı hedefler.

Okulumuzda yaz-kış günde en az üç kez bahçeye çıkılmaktadır. Öğrencimiz bahçe zamanına katılacak kadar kendini iyi hissetmiyorsa o gün evde dinlenmesini sağlamak daha doğru olacaktır.

İshal, ateş, nezle, grip, konjonktivit ve benzeri bulaşıcı hastalıklar sonrasında; öğrencimiz okula dönmeden önce, doktordan rapor alınarak okula iletilmesi gerekmektedir.

Okulumuza kayıt olmadan önce öğrencilerimizin ayrıntılı tıbbi bilgilerinin paylaşılması zorunludur.

Eğer öğrencimizin alerjik bir durumu ya da tıbbi bir rahatsızlığı var ise; bu durum gerekli düzenlemeler ve tedbirler alınmadan önce, öğrencimizin doktoru tarafından okulumuza yazılı olarak bildirilmelidir.

Öğrencimiz okulda kendisini iyi hissetmiyorsa bu durum velilerimize derhal bildirilir ve öğrenciyi okuldan alması istenir. Velimiz gelene kadar öğrencimiz Okul Hemşiremiz ile birlikte Merhaba Sağlık Ofisi’nde dinlenir.

İlaç Uygulamaları

Okulumuzda sadece kronik tıbbi ve alerjik rahatsızlığı olan çocuklarımıza yazılı doktor ve veli onayı ile ilaç verilebilir.

İlaç Kullanım Formu okulumuzun iletişim ofisinden temin edilebilir. Öğrencimizin güvenliği için, bu form doldurulmadan ilaç verilmeyecektir.

Acil Durum ve Hastane

Hastaneye gidilmesi gerektiğinde öğrencimiz; sınıf öğretmeni ve hemşire eşliğinde hastaneye götürülür. Eş zamanlı olarak anne ve babaya öğrencimizin durumu ve hastaneye ulaşımıyla ilgili haber verilerek hastanede buluşulması önerilir. Acil durumlarda gidilecek hastane İstanbul Florence Nightingale (Abide-i Hürriyet Caddesi, No:166, Şişli - İstanbul) olarak belirlenmiştir.

TOP