Merhaba Dünya’nın Yenilikleri

  • 3 Dil: Türkçe, İngilizce ve İspanyolca bir arada
  • Dijital becerileri gelişmiş yeni nesil için özgün program
  • Günde 13 Saat açık okul. Okul Sonrası ve Gelişim Merkezi (Hafta sonu dahil, 08.00 – 21.00)
  • Çocukların okul sonrasında bakıcılara değil deneyimli eğitimcilere güvenle emanet edileceği, ev ortamında sıcacık bir yuva
  • Merhaba Dünya Pedagojisi ile akranlarıyla birlikte doğada büyüyen, temel yaşam becerilerini doğada kazanmış çocuklar
  • Çocuğa özel beslenme programı

3 Dil Bir Arada

Merhaba Dünya’da Türkçe ve İngilizcenin yanı sıra İspanyolca eğitimi de 3 yaşında başlar. Öğrencilerin, 6 yaşına geldiklerinde; Türkçe’nin yanında İngilizce ve İspanyolca’yı native öğretmenler eşliğinde, oyun ve eğlence ile doğal yollarla öğrenecekleri eğitim programı sayesinde kavramış olmaları hedeflenir.

Özgün Eğitim Programı

Çocukların hayal edebilen, tasarımcı, hikayeci ve yaratıcı yönlerini geliştirmelerine fırsat veren özgün bir eğitim modeli uygulanır.

Büyüyünce/gelecekte ne olacakları değil, gelecekte neyi, neleri çözecekleri sorusuna yanıt arayacakları bir gelişim ortamı sağlanır.

Meraklarının peşinden gitmeleri, hayal etme yeteneklerini artırmaları, kendilerini tanımaları ve doğru anlatmaları, özgüvenli, cesur, canlı, neşeli, duyarlı bireyler olarak varlıklarından mutluluk duydukları bir okul ortamı sunulur.

Maker, Minik Marangoz, Go, Tasarım ve Teknoloji etkinlikleri; çocukların konsantrasyon gelişiminde önemli fark yaratır. Aynı zamanda; kaybetmeyi öğrenmelerini, hazmedebilmelerini ve başarısızlık sarmalına kapılmadan aynı motivasyonla yola devam etmeyi içselleştirmelerini sağlar.

7 Gün ve Günde 13 Saat Açık Okul: Okul Sonrası Programı ve Gelişim Merkezi

Öğrencilerin gelişimini sürdürülebilir kılmak ve ailelerin gelişimine katkıda bulunmak için Merhaba Dünya; 08.30 - 21.00 saatleri arası hizmet vermektedir. Dileyen aileler çocuklarını okul sonrası Saat:21.00’e kadar Okul Sonrası Programı'ndaki yaratıcı etkinliklere gönderebilirler. Öğrenciler ve Aileler hafta sonları Gelişim Merkezi bünyesinde düzenlenen atölye çalışmalarına katılabilirler. Okul Sonrası ve Gelişim Merkezi Programı'nda: İngilizce, İspanyolca, Maker, Minik Marangoz, Go, Teknoloji ve Tasarım, Yaratıcılık, Bale, Yaratıcı Drama, Perküsyon, Latin Dansları, Solfej, Piyano, Gitar, Aikido, Hareket Eğitimi, Plastik Sanatlar, Tarım, Mutfak Atölyesi, Çocuklar için Felsefe gibi geniş bir etkinlik yelpazesi sunulmaktadır.

Temel Yaşam Becerileri, Doğa ve Hareket Eğitimi

Yeni kuşağın önemli özelliklerinden biri olan doğa yoksunluğunun önüne geçmek ve doğa sevgisini yaşatmak için eğitim programının büyük bir bölümü açık havada ve doğada gerçekleştirilmektedir. Ekosistem ve içinde barındırdığı tüm unsurlarla bütünleşmiş, koruyan, geliştiren ve sürdürülebilir bir yaklaşımla kullanan bireyler olarak yetişmeleri için planlanan etkinlikler, programın önemli bir bölümünü kapsar. Uygulama bahçelerinde tarımla ilgilenmeleri, kendi yiyeceklerini yetiştirmeleri, hatta marangozluk eğitimiyle basit eşyalarını tasarlayıp üretmeleri, İzcilik ve kamp eğitimleriyle takım olmayı, yardımlaşmayı öğrenmeleri ve doğada ayakta kalma becerilerini geliştirmeleri hedeflenir. Bu program aynı zamanda teknoloji bağımlılığının dengelenmesinde önemli rol oynar.

Çocuğa Özel Beslenme Programı ve Eğitimi

Çocukların sağlıklı beslenmelerini sağlamanın yanı sıra, beslenmeyi öğrenmeleri Merhaba Dünya Programı’nın temel hedeflerinden biridir. Her çocuğun kendi büyüme ekseni çerçevesinde; bazal metabolizma hızı, hareket yoğunluğu ölçülerek çocuğa özel enerji ihtiyacı belirlenir. Beslenme programı; bu ölçümler ile birlikte ailenin beslenme alışkanlıkları ve varsa çocuğun alerji, besin hassasiyeti durumları da göz önüne alınarak hazırlanır. Beslenme programı yalnızca çocuğun okulda bulunduğu öğünleri değil, okul dışı ve hafta sonu öğünlerini de kapsayacak şekilde programlanır. Programın aile ve çocuk tarafından öğrenilmesi, içselleştirilmesi ve kalıcı davranışa dönüştürülmesi için gerekli eğitimler, mutfak atölyeleri uygulanır. Okul kadrosunda tam zamanlı bir Beslenme Uzmanı görev yapar. Okul yemekleri, tüm ana ve ara öğünler okul bünyesindeki mutfak atölyesinde üretilir.

Özel Merhaba Dünya Anaokulu

Konaklar Mah. Akağaç Sok. No:14
34330 4. Levent Beşiktaş / İstanbul

0212 2840671

TOP