OKUL SONRASI VE GELİŞİM MERKEZİ KOORDİNATÖRÜ

Çiğdem GÖKGÖZ TORUNOĞLU

1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Bölümü ve Rehberlik Psikolojik Danışmanlık Bölümlerinde Çift Anadal programına başladı. Her iki bölümü de onur derecesi ile bitirdi.

Üniversite eğitiminin ardından MEF Okullarında üç yıl anaokulu öğretmeni olarak çalıştı.

2006 yılında Chicago’da Erikson Institute Çocuk Gelişimi Yüksek Lisansına (Child Development Master Degree Program) tam burslu olarak kabul edildi. 0-3 yaş alanında (Zero to Three Infancy Specialization) uzmanlaşarak yüksek lisansını onur derecesi ile tamamladı. Gelişimsel Terapistlik sertifikasını alarak bir yıl Chicago’da 2-5 yaş arası çocuklara gelişimsel terapi ve oyun grupları uyguladı. Eş zamanlı olarak; Chicago Devlet Okullarıyla (Chicago Public Schools) ortaklaşa yapılan “Early Reading First” isimli projede araştırma görevlisi olarak çalıştı.

2009-2017 yılları arasında Small Hands Academy’de Okul Müdürü olarak görev yaptı. Eş zamanlı olarak Boğaziçi Üniversitesi’nde 11 dönem boyunca yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. Duyusal bütünleme ve duyusal hassasiyeti olan çocuklar konusunda Modül 1-2 eğitimlerini tamamladı. Bu konuda, çalıştığı kurumdaki öğretmenlere eğitim vererek sınıf,  bahçe düzeni ve etkinlikleri duyusal hassasiyeti olan çocuklara göre düzenledi.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Çiğdem GÖKGÖZ TORUNOĞLU, 2017 Haziran ayından itibaren Merhaba Dünya Anaokulu Okul Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 Zülal ORUN

1980 yılından bu yana eğitim sektöründe çalışıyor. Özel Tarhan Koleji, Özel FKM Dershanesi, Özel FKM İlköğretim Okulu, Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı Özel Küçük Prens İlköğretim Okulları’nda sınıf öğretmenliği yaptı. 13 yıl boyunca Hisar Eğitim Vakfı Özel Hisar Okulları İlköğretim Bölümü'nde idareci olarak çalıştı. BÜMED Merak Eden Çocuk İlkokulu’nda Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Waldorf eğitim sistemini benimseyen Özel Nisan Anaokulu’nun kuruluş çalışmalarında yer aldı ve müdürlüğünü yaptı.

2016 yılının Mayıs ayında Okul Sonrası ve Gelişim Merkezi Koordinatörü olarak Merhaba Dünya ailesine katıldı.

TOP